سومين نشست تخصصي مديران موسسات پارک هاي علم و فناوري کشور

به ميزباني پارک علم و فناوري فارس؛

سومین نشست تخصصی مدیران موسسات پارکهای علم و فناوری کشور برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومي پارک علم و فناوري فارس، سومین نشست تخصصی مدیران موسسات پارکهای علم و فناوری کشور به ميزباني پارک علم و فناوري فارس برگزار شد.

دکتر سیدمهدی نصیری معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری فارس در اين نشست با بيان ضرورت نگاه سیستمی به مقوله نوآوری و فناوری، توجه به محیط پیرامونی پارک‌ها و تبادل اطلاعات با سایر کنشگران بوم سامانه را خواستار شد.

معاون فناوري و نوآوري پارک فارس اضافه کرد: موسسات رشد یافته در پارک‌ها داراي اهميت بالائي هستند و حضور شرکت‌های فناور و واحدهای تحقیق و توسعه در پارک‌ها ضرورت دارد و باعث پيشرفت و توسعه پارک و شرکت‌ها مي‌شود.

اين نشست در دو بخش صبح و عصر با برگزاري جلسات هم‌انديشي در حوزه هاي مرتبط با موسسات از جمله جذابیت­ها، سازوکارها و فرآیندهای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در پارک­ها، تاثیر عوامل درونی و بیرونی در جذب سرمایه گذار، اهمیت نگاه به موسسات رشد یافته به عنوان شرکای راهبردی پارک، اهمیت فضای مناسب کاری برای فعالیت های تحقیق و توسعه در پارک، اهمیت روابط بین المللی موسسات رشد یافته و ضرورت نقش آفرینی پارک در ایجاد تعاملات بین المللی، ضرورت حضور پارک و موسسات رشد یافته در مجامع تصمیم ساز منطقه‌ای و بحث و گفتگو پیرامون فرایندها و آیین­نامه­ها جذب و پذیرش شرکت­های رشد یافته و واحدهای تحقیق و توسعه در پارک برگزار شد.

ارائه گزارش عملکرد پارک و گزارش انجمن جهاني پارک‌هاي علم و فناوري در سال ۲۰۱۹ و همچنين بازديد از شرکت‌هاي منتخب از ديگر برنامه‌هاي اين نشست يک‌روزه بود.