پيشرفت ۵۰ درصدي اولين و بزرگترين مرکز رشد خيرساز در کشور

پارک علم و فناوري فارس، پيشرو در توسعه فناوري و کارآفريني استان فارس

پيشرفت ۵۰ درصدي اولين و بزرگترين مرکز رشد خيرساز در کشور

به گزارش روابط عمومي پارک علم و فناوري فارس دکتر ذوالقدر رئيس پارک علم و فناوري فارس با سفر به شهرستان لارستان از نزديک در جريان پيشرفت ساخت اولين و بزرگترين مرکز رشد خيرساز کشور قرار گرفت.

رئيس پارک علم و فناوري فارس در نشست مشترک با مديران بنياد نيک‌انديشان هاشمي لارستان ضمن قدرداني از حمايت‌هاي اين بنياد در ساخت اولين و بزرگترين مرکز رشد خيرساز در کشور اشاره کرد: با توجه به نياز کشور در مبحث فناوري اولويت خيرين به سمت توسعه فناوري و کارآفريني برود.

ايشان اضافه کرد: با توجه به اقدامات خوب و مناسب بنياد نيک انديشان هاشمي در همکاري با پارک علم و فناوري فارس، اين پارک نيز تلاش خواهد کرد با تجهيز اين مرکز رشد، پيگير مجوزهاي لازم در خصوص جذب نيروي انساني و منابع مالي مورد نياز اين مرکز باشد.

اسماعيلي مديرعامل بنياد نيک‌انديشان هاشمي لارستان نيز با ابيان اينکه ماموريت خيرين در توسعه همه‌جانبه جامعه با پيشرفت‌هاي علوم مختلف همراه است اشاره کرد: در مقطعي اولويت خيرين ساخت آب‌انبار، کاروانسرا، مراکز درماني و آموزشي بوده است و هم‌اکنون نيز يکي از اولويت هاي خيرين حمايت از جوانان و فارغ‌التحصيلان در ايجاد کسب وکار و کارآفريني است.

ايشان همچنين با اشاره به پيشرفت بيش از ۵۰ درصدي اين مرکز اضافه کرد: با توجه به تورم و شرايط اقتصادي و افزايش هزينه‌هاي جاري ساخت اين مرکز، اميدواريم تا پايان سال آينده اين مرکز ،کامل تحويل پارک علم و فناوري فارس گردد و آماده پذيرش جوانان خلاق و کارآفرين باشد.

شايان ذکر است بزرگترين مرکز رشد خيرساز کشور با حمايت بنياد نيک‌انديشان هاشمي لارستان با زيربناي بالغ بر ۳۵۰۰مترمربع در شهر لار در دست ساخت است.

همچنين دکتر ذوالقدر در سفر به شهرستان لارستان ضمن نشست مشترک با فرماندار اين شهرستان و بازديد از مرکز آموزش عالي لارستان، در مراسم هفته پژوهش و فناوري اين شهرستان حضور يافت و از نمايشگاه دستاوردهاي فناورانه شرکت‌هاي مستقر در مرکز رشد نيز بازديد کرد.