پارک علم و فناوری فارس، میزبان پنجمین فن‌بازار تخصصی ملی گاز

پارک علم و فناوری فارس، میزبان پنجمین فن‌بازار تخصصی ملی گاز

روز سه‌شنبه ۹۷/۸/۲۹ پارک علم و فناوری فارس، میزبان پنجمین فن‌بازار تخصصی ملی گاز بود.  در ابتدای این رویداد، نشستی با حضور هیئت‌ رئیسه پارک علم و فناوری فارس، مدیر فن‌بازار تخصصی گاز کشور، مدیران فنی و تعمیرات و تعمیرات و پژوهش و فناوری پالایشگاه‌های کشور، مدیران دستگاه‌های اجرایی، و مدیران شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی در این نشست، رئیس پارک علم و فناوری فارس، ضمن خوشامدگویی به مهمانان و ابراز خرسندی از این رویداد، از باور غلطی گفتند که متأسفانه در فرهنگ ما غالب شده است؛ این باور غلط می‌گوید: ایرانی نمی‌تواند جنسی تولید کند که از نمونه‌های مشابه خارجی بهتر باشد. دکتر فرید مُر، پارک‌های علم و فناوری را بستری مناسب برای مقابله با این تفکر اشتباه دانسته و گفتند: پارک‌های علم و فناوری راهکاری مناسب است برای اینکه بتوانیم صنعت داشته باشیم. وی اضافه کرد: البته آفت‌های بسیاری بر سر راه پارک‌های علم و فناوری نیز وجود دارد که دو آفت از بقیه مهم‌تر است: یکی عرضه‌محوری که در نتیجۀ بیگانگی بخش صنعت با بخش علمی‌تولیدیِ پارک‌های علم و فناوری به وجود می‌آید و دیگری کم بودن هم‌افزایی فناورانۀ شرکت‌ها که منجر به کم‌شدن بهره‌وری می‌شود.

پنجمین فن‌بازار تخصصی شرکت ملی گازایران با برنامه‌هایی همچون بازدید از نمایشگاه‌ دستاوردهای فناورانۀ حوزۀ نفت و گاز، جلسات    با شرکت‌های حوزۀ نفت و گاز و همچنین بازدید از شرکت‌های مستقر درپارک علم و فناوری  فارس، بعد از چهارشنبه ۳۰ آبان به کار خود پایان داد.

شایان ذکر است تاکنون این فن‌بازار در استان‌های تهران، اصفهان، خراسان و یزد برگزار شده است.