مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات

دربارۀ مرکز

این مرکز از سال 1395 به مجموعه مراکز رشد پارک علم و فناوری استان فارس افزوده شده و مراحل استقرار، پشتیبانی و هدایت شرکت‌ها و هسته‌های فعال در حوزه علوم و مهندسی کامپیوتر، ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات را (که از این پس به اختصار ICT می‌نامیم) به شکل تخصصی پیگیری می‌کند. مجموعه فعالیت‌های این مرکز رشد به دو شاخه اصلی ایده‌های کاربردی مبتنی بر  ICT و ایده‌های فن‌آور با نوآوری بالا در بستر ICT تقسیم می‌شوند که با توجه به اولویت‌های تعیین شده توسط پارک و شرایط کنونی کشور پذیرش شده‌اند. با توجه به نیاز روزافزون این مرز و بوم به تولید، توسعه، بازاریابی، صادرات و ایجاد فضا و فرهنگ عمومی و دولتی در این حوزه، مرکز رشد فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات از تمامی علاقه‌مندان مستعد و ایده پرداز که در مسیر فعالیت تولید قرار گرفته‌اند و نیازمند شرایط مناسب برای توسعه کار تیمی خود هستند دعوت می‌کند که این مرکز و پارک علم و فن‌آوری استان فارس را به عنوان گزینه مناسبی برای ادامه مسیر در نظر بگیرند؛ تا ان‌شاءالله با برخورداری از تسهیلات مناسب، محیطی علمی با قابلیت هم‌افزایی، راهنمایی افراد مجرب، فرصت‌های حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی و دوره‌های آموزشی مناسب در زمینه‌های تخصصی و عمومی که یاری رسان در مسایل اقتصادی، حقوقی، بازاریابی و فنی باشند، گام‌های مطمئنتر، سریعتر و پر بازده‌تری را به سوی هدف بردارند.

حوزه‌های فعالیت

parallax background

جزئیات پذیرش در مرکز رشد

شرایط عمومی پذیرش و استقرار واحدهای فناور:
منظور از واحد فناور، شركت، مؤسسه و یا تعدادی از افراد دارای مهارت‌های لازم با هدف ایجاد شرکت است كه يك طرح علمي را تا مرحله توليد محصول با موفقيت به انجام رسانيده و توانايي ارائه محصول به بازار را داشته باشند و همچنين در تأمين نيازهاي اوليه واحد از قبيل جذب و سازماندهي پرسنل، مديريت تجاري محصول و پرداخت هزينه‌هاي جاري ، به استقلال كامل دست يافته است. واحد فناور داراي هويت حقوقي مستقل از مركز رشد بوده كه با توجه به اساسنامه و يا ساير اسناد قانوني در زمينه تحقيقات كاربردي و توسعه‌اي، طراحي مهندسي، مهندسي معكوس، انتقال فناوري و فعاليت در جهت تجاري كردن نتايج تحقيقات فعاليت مي‌کند.
تعريف دورۀ بيش رشد و رشد
واحدهای فناور در دو دورۀ پیش رشد و یا رشد در مرکز پذیرفته می‌شوند.
دورۀ پیش رشد: در اين دوره، با حمايت مرکز، طرح کاری و برنامه متقاضي تثبيت و تکميل شده و متقاضي به صورت يک شرکت يا مؤسسه، دارای شخصيت حقوقی مستقل به ثبت میرسد. طول مدت اين دوره 6 ماه بوده كه پس از ارزيابي عملكرد مؤسسه در صورت صلاحديد، رئيس مركز رشد تا  9 ماه قابل تمديد است.
دورۀ رشد: در اين دوره با حمايت مرکز، متقاضي توانمندی کامل را برای ورود به بازار رقابتی و ادامه حيات مستقل به عنوان يک بنگاه اقتصادی دانش محور به دست می‌آورد. طول مدت اين دوره 3 سال بوده كه پس از ارزيابي عملكرد مؤسسه در شرايط خاص تأييد شورای مركز رشد تا 5 سال قابل تمديد است.
پذیرش تمامی واحدهای فناور منوط به احراز شرایط زیر است:
  • وجود ايده مبتنی بر دانش و فناوری و توجیه اقتصادی
  • كامل بودن تيم كاري (حداقل ۳ نفر با مدرك كارشناسي مرتبط با طرح ارائه شده)
  • ارایۀ طرح كسب و كار مناسب بر اساس ايده ارائه شده

رسیدگی به درخواست پذیرش و استقرار در مرکز منوط به ارایۀ کامل مدارک زیر است:
 فرم‌هاي تکمیل شدۀ پذیرش صرفا به صورت آنلاین (مراحل تکمیل فرم‎ها به صورت نمونه از طریق وبسایت):

  • طرح توجیهی شامل سابقۀ پژوهشی ایدۀ فناورانه، توجیه اقتصادی طرح، تشریح برنامۀ کاری و معرفی گروه همکاران
  • مداارک مربوط به تيم كاري اعم از مؤسسان، همکاران و مشاوران (شامل رزومه، مدارک تحصیلی و شغلی، تصویر شناسنامه و کارت ملی)
  • حسب مورد، مدارک ثبت شرکت، صورتجلسۀ تأسیس، گواهی اختراع، تأییدیه ها یا مجوزهای مرتبط با موضوع طرح

تماس با مرکز

  • شیراز - بلوار دکتر حسابی، شهرک آرین، خیابان فناوری، پارک علم و فناوری فارس، ساختمان مرکز رشد جامع، طبقه دوم
  • 07136360303 داخلی 364