راه‌اندازی ناحیه نوآوری و فناوری، حرکت مثبتی برای توسعه فارس است

راه‌اندازی ناحیه نوآوری و فناوری، حرکت مثبتی برای توسعه فارس است

رییس پارک علم و فناوری فارس در نشست تخصصی پیگیری اجرای قوانین حمایتی از شرکت های دانش بنیان و فنـاور استان فارس که با حضور معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در پارک فارس برگزار شد به راه اندازی ناحیه نوآوری و فناوری فارس در دانشگاه شیراز اشاره و بیان کرد: امروز با مفاهیمی مانند استارتاپ‌ها (شرکت‌های نوپا) و شتاب دهنده‌ها مواجه هستیم از این رو نیاز است که به سمت ناحیه نوآوری و فناوری حرکت کنیم و زنجیره فناوری را شکل دهیم.

دکتر امین رضا ذوالقدر افزود: برای استادانی که در ناحیه نوآوری و فناوری، دانش‌آموختگان را حمایت کنند به عنوان خیرین علمی، کارت صادر می‌کنیم و تمام فعالان عرصه فناوری در این ناحیه درگیر فعالیت خواهند شد که این خود باعث همگرایی و رشد می‌شود.

وی ادامه داد: حیف است که از دانش فارغ التحصیلان استفاده نکنیم و برای این کار نیاز است که شتاب دهنده‌های مختلفی در ناحیه نوآوری و فناوری مستقر شوند.

رییس پارک علم و فناوری فارس بیان داشت: از مدیران استان فارس درخواست حمایت داریم زیرا ناحیه نوآوری و فناوری، حرکت مثبتی در توسعه این استان خواهد بود.

دکتر ذوالقدر افزود: شرکت‌هایی که در حوزه پشتیبانی، بازاریابی و مدیریت با خلاء مواجه هستند، نیازمند است ناحیه نوآوری و فناوری به آنان کمک کند تا از قابلیت‌های شرکت‌های دانش بنیان به خوبی استفاده شود