خدمات به سرمایه گذاران

سرمایه گذاران

با توجه به حضور تعداد قابل توجهی از شركت های فناور و  دانش‌بنيان در پارك، بستر مناسبي براي شناسايي طرح‌هاي پربازده در اين حوزه به وجود آمده است. یکی از وظایف پارک، شناسايي اين طرح‌ها و معرفي آنها به سرمايه‌گذاران است. اين خدمت هم مي‌تواند مورد توجه صاحبان سرمايه واقع شود؛ چرا كه از اين طريق وارد سرمايه‌گذاري در طرح‌هاي دانش‌بنيانِ پربازده و البته بعضا پرريسك مي‌شوند و هم مي‌تواند براي صاحبان ايده‌هاي فناورانه مفيد باشد؛ چرا كه از طريق معرفي طرح خود و جذب سرمايه‌گذار مي‌توانند شاهد اجرا و توسعه آن باشند. سرمایه گذاران و صاحبان صنایع علاقه‌مند به حوزه فناوری از طريق پارک مي توانند با موضوعات و فرصت­هاي سرمايه گذاري در حوزه های دانشی و فناورانه آشنا شوند. سرمایه گذاری در شرکت­های فناور مستقر در پارک میتواند به صورت مشارکت­های متداول و یا سرمایه گذاری خطرپذیر انجام شود لیکن به دلیل ماهیت دانشی شرکت­های مستقر در پارک عمدتا سرمایه گذاری در آنها به صورت خطر پذیر انجام می­شود. سرمایه‌گذاران خطرپذیر مدیران خبره ریسک سرمایه‌ها هستند و از نوآورترین و امیدبخش‌ترین شرکت‌ها حمایت مالی و مدیریتی به عمل می‌آورند. این حمایت‌ها از ایده‌های جدیدی است که قادر به تامین مالی از طریق بانک‌ها نیستند و محصولات و خدمات را از طریق مشارکت در مدت زمان ۵ تا ۸ سال به نتیجه می‌رسانند. زمانی که سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد، سرمایه‌گذار مالک بخشی از سهام شرکت سرمایه‌پذیر می‌شود.

فرم های سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار

افراد و شخصیت های حقوقی داوطلب سرمایه گذاری در شرکت های پارک علم و فناوری فارس می توانند با تکمیل فرم زیر و ارسال آن به آدرس پست الکترونیکی واحد بازاریابی آمادگی خود را برای سرمایه گذاری اعلام نمایند.

فرم درخواست سرمایه گذاری

شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری فارس می توانند با تکمیل فرم زیر و ارسال آن به آدرس پست الکترونیکی واحد بازاریابی درخواست خود را برای جذب سرمایه گذار اعلام نمایند.

فرم جذب سرمایه گذار

آدرس پست الکترونیکی واحد بازاریابی:  marketing [at] fstp [dot] ir