به میزبانی پارک علم و فناوری فارس دومین نشست مدیران روابط عمومی منطقه ۷ برگزار شد

به میزبانی پارک علم و فناوری فارس دومین نشست مدیران روابط عمومی منطقه ۷ برگزار شد

 

چهارشنبه بیست و دوم تیرماه، دومین نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری منطقه ۷ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به میزبانی پارک علم و فناوری فارس برگزار شد. دکتر فرید مُر، رئیس پارک علم و فناوری فارس ضمن خوش آمد گویی به مهمانان، جایگاه روابط عمومی ها در سازمان را مهم ارزیابی کردند و بیان داشتند، روابط عمومی تیغ دولبه ای است که می تواند موثر، پویا و تحول ساز باشد و یا در نقطه مقابل قرار گیرد.
ایشان عدم توجه روابط عمومی ها به وظایف خود را عاملی برای تضعیف سازمان برشمردند و خاطر نشان کردند: اثربخشی و اطلاع رسانی موثر و کارآمد، نیازمند شناخت دنیای پیرامون و مخاطبین است و مدیران روابط عمومی بایستی به ابزار ارتباطات و خبررسانی آشنایی کافی داشته باشند.
ابوذر عفیفی پور دبیر منطقه ۷ و مدیر روابط عمومی پارک علم و فناوری فارس نیز در ابتدای این نشست، برگزاری کارگاه های آموزشی را برای توانمندسازی و ارتقای جایگاه روابط عمومی ها مهم ارزیابی و خاطر نشان کردند این دوره ها بایستی به سمت تخصصی شدن و کاربردی شدن پیش برود.
همچنین در این نشست کارگاه آموزشی با موضوع ” تهیه و تدوین خبر” با مباحث متنوعی از قبیل ارزش های خبری، سبک های خبرنویسی، نمونه اخبار و نقد و بررسی چند سایت خبری توسط خبرنگار ایرنا در استان فارس برگزار شد.
شایان ذکر است ۱۸ مرکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری در استان های بوشهر، فارس و کهکیلویه و بویراحمد عضو منطقه ۷ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند.