بزرگترین پهپاد حمل محموله کشور در پارک علم و فناوری فارس رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری فارس، این پهپاد توسط شرکت کسب کارِ جهان جدید، مستقر در مرکز رشد جامع فناوری پارک علم و فناوری فارس همزمان با برگزاری چهارمین کارگاه آموزشی قوانین و مقررات هوایی و با حضور دبیر کارگروه پهپادهای غیر نظامی اتحادیه هوا فضای کشور، فعالان و علاقه مندان این حوزه رونمائی شد.

بزرگترین پهپاد حمل محموله کشور در پارک علم و فناوری فارس رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری فارس، این پهپاد توسط شرکت کسب کارِ جهان جدید، مستقر در مرکز رشد جامع فناوری پارک علم و فناوری فارس همزمان با برگزاری چهارمین کارگاه آموزشی قوانین و مقررات هوایی و با حضور دبیر کارگروه پهپادهای غیر نظامی اتحادیه هوا فضای کشور، فعالان و علاقه مندان این حوزه رونمائی شد.
حامد سعیدی دبیر کارگروه پهپاد‌ اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران و مرکز ساماندهی پهپادهای غیر نظامی کشور در این کارگاه آموزشی گفت: هم اینک حدود ۱۰ هزار پهپاد  غیرنظامی در ایران وجود دارد.
‎دبیر کارگروه پهپاد‌های غیرنظامی اتحادیه هوا فضای کشور گفت: این پهپاد‌ها برای کاربری غیر نظامی استفاده می‌شوند و در طرح ساماندهی آنها، طبقات و شاخه‌های مختلف فعالان این حوزه و مشاغل مرتبط در نظر گرفته شده است.
‎سعیدی ادامه داد: استفاده از این پهپاد‌ها که مشابه خارجی ندارد باعث ایجاد اشتغال و رشد فناوری کشور شده و درحال ارائه خدمات به کشور‌های دیگر نیز هست .
مدیرعامل شرکت سازنده این پهپاد نیز در این خصوص گفت: این پهپاد (پرنده هدایت پذیر از دور) علاوه بر وزن خود توانایی حمل ۵۶ کیلو گرم محموله را دارد.
امیراحیایی با بیان اینکه برای طراحی و ساخت این پهپاد هشت ماه زمان صرف شده است خاطر نشان کرد: این پرنده تا پانزده کیلومتر برد پرواز دارد