برگزاری سمینار یک روزه ” تجاری سازی پژوهش های فناوری نانو “

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری فارس، در این سمینار که با حضور تعدادی از فعالان عرصه فناوری و شرکت های دانش بنیان و نمایندگان ستاد نانو در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، دکتر سید مهدی نصیری معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری فارس ضمن معرفی مجموعه پارک علم و فناوری فارس به بیان مشکلات و معظلات شرکت های فعال در این حوزه پرداخت.دکتر سید مهدی نصیری وجود دستگاه ها و متولیان متعدد در این حوزه را مثبت ارزیابی کرده و بیان داشت این موارد باعث دلگرمی بیشتر فعالان این حوزه است.
معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری فارس همچنین با اشاره به تصویب مناطق ویژه علم و فناوری در کشور، بیان داشت منطقه ویژه علم و فنـاوری یک مفهوم است و خواستار همکاری دستگاه های زیربط در خصوص تسهیل ارائه خدمات به شرکت های فعال در حوزه فناوری شد.
در ادامه نمایندگان ستاد نانو در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن معرفی خدمات این ستاد از جمله حمایت های تجاری سازی، ثبت اختراع و پتنت، مراحل اجرائی ثبت مالکیت فکری را به صورت جامع تشریح کردند.
در پایان نیز به سوالات شرکت های فعال این حوزه توسط نمایندگان ستاد نانو از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پاسخ داده شد.