بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از پارک علم و فناوری فارس

دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از پارک علم و فناوری فارس و نمایشگاه دستاوردهای محصولات فناورانه بازدید کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

شیراز قطب حوزه اقتصاد دانش بنیان است

دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در حاشیه بازدید از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری فارس، اظهار داشت: شرکت‌های دانش بنیان به جای کمک مالی احتیاج به محیط کسب و کار دارند تا برای آنها مزاحمت ایجاد نشود.
وی از فعالیت ۴ هزار و ۲۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور خبر داد و افزود: فروش محصولات تولیدی شرکت‌های دانش‌بنیان در سال گذشته، ۶۰ هزار میلیارد تومان بوده است.
ستاری با بیان اینکه بزرگترین دستاورد شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری این است که نسل جوان، تحصیلکرده و متخصص وارد بازار کار می‌شوند، ادامه داد: به شرکت‌های دانش بنیان بیش از ۱۴۰ نوع خدمت از جمله معافیت‌های سربازی، معافیت‌های بیمه و مالیات و مهیا کردن محیط کسب و کار مناسب ارائه می‌شود.
وی ادامه داد: معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از تمام پروژه‌های فناوری در حوزه‌های مختلف از جمله علوم پزشکی حمایت می‌کنند و در ساختار پارک‌های علم و فناوری و در قالب ارائه تسهیلات بانکی به این شرکت‌ها کمک مالی می‌شود.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در بازدید از نمایشگاه دستاورد‌های پارک علم و فناوری فارس، گفت: فروش محصولات تولیدی شرکت‌های دانش بنیان در سال گذشته، ۶۰ هزار میلیارد تومان بوده است.
وی با بیان اینکه بزرگترین دستاورد شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری این است که نسل جوان، تحصیلکرده و متخصص وارد بازار کار می‌شوند، ادامه داد: به شرکت‌های دانش بنیان بیش از ۱۴۰ نوع خدمت ازجمله معافیت‌های سربازی، معافیت‌های بیمه و مالیات و مهیا کردن محیط کسب و کار مناسب ارائه می‌شود.

 صادارت ۵ میلیون دلاری محصولات فناورانه در پارک علم و فناوری فارس

دکتر فرید مر رئیس پارک علم و فناوری فارس گفت: پارک علم و فناوری فارس رتبه سوم در میان پارک‌های علم و فناوری را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: هم اکنون بیش از ۳۰۰ شرکت فناور و پنجاه شرکت دانش بنیان با اشتغال بیش از دو هزار و ۲۰۰ نفر در پارک علم و فناوری استان فارس فعالیت می‌کنند.
دکتر مُر ادامه داد: این شرکت‌ها در چهار مرکز رشد نفت و گاز، کشاورزی، ict  و مرکز رشد جامع مستقر و فعالیت می‌کنند.
رئیس پارک علم و فناوری فارس بیان کرد: شرکت‌های فناور در پارک علم و فناوری موفق شدند تاکنون بیش از ۴۵۰ محصول فن‌آورانه تولید و به بازار عرضه کنند.
او اضافه کرد: با وجود همه تحریم‌ها و مشکلات، شرکت‌های حاضر در پارک علم و فناوری استان ۹۰ میلیارد تومان فروش محصول داشتند و امسال بیش از پنج میلیون دلار هم صادرات به کشور‌های همسایه داشته است.