میز خدمت

عضویت در پارک علم و فناوری

درباره شرکتهای دانش بنیان

خبرنامه پارک شامل اطلاعات علمی و داخلی پارک می باشد
آمار بازدید
بازدید امروز : 109
بازدید کل : 1339481
کاربران آنلاین : 2
بازدید این صفحه : 2828

 

  
صفحه اصلی > دومین المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی
.: دومین المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی

 
دومین المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی

1- مقدمه

المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی با هدف ترویج خلاقیت، نوآوری، کارآفرینی و توسعه مهارت های کسب و کار توسط جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی برگزار می شود. در این مسابقه برترین  طرح ها و یا
ایده های قابل تجاری سازی مورد شناسایی و ارزیابی قرار می گیرند. شرکت کنندگان در این بخش لازم است با درنظر گرفتن معیارهای تعیین شده، ایده و یا طرح خود را براساس توسعه یک محصول (کالا یا خدمت) نوآورانه متمرکز نمایند که دارای فناوری برتر و یا کاربرد بدیعی از فناوری موجود باشد.

 

2- طرح کسب و کار

منظور از طرح کسب و کار نوشتاری است که ایده های نو مبتنی بر فناوری را که قابلیت تجاری سازی آن به اثبات رسیده است، در قالب یک نقشه راه تجاری سازی (طرح کسب و کار) نشان دهد. طراحان کسب و کار شخصیت های حقیقی و حقوقی دارای ایده های نو مبتنی بر فناوری برای راه اندازی کسب و کار جدید هستند.

 

3- اهداف

-         تشویق و ترویج فرهنگ ایده پردازی و خلاقیت

-         توسعه فکر به کارگیری علم و فناوری و آموخته های دانشگاهی در راستای تولید ثروت

-         شکل دهی هسته های فن آفرینی

 

4- معیارهای اولیه داوری

-         سطح خلاقیت، ابتکار و نوآوری به کار گرفته شده

-         چگونگی استفاده از فرصت تشخیص داده شده برای کسب درآمد

-         امکان پذیری فنی، قابلیت اجرا و ظرفیت لازم برای سرمایه گذاری

-         توان تیم پیشنهادی برای اجرای طرح

-         چشم انداز اجرایی طرح

 

5- مشخصات کلی طرح

شامل عنوان طرح، نام طراح یا طراحان، مدت تخمینی انجام طرح، میزان سرمایه اولیه موردنیاز، سودآوری طرح، فناوری بکارگرفته شده، بازار هدف و آینده آن، مزیت های رقابتی، هزینه ها.

6- ثبت نام و ارسال طرح

برای ثبت نام و ارسال طرح متقاضیان می توانند به پورتال جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی به آدرس www.shtf.ir مراجعه و فرم ثبت نام را تکمیل و ارسال نمایند.

6-1   ارزیابی مرحله اول

در این مرحله کلیه طرح های ارسالی به دبیرخانه از نظر رعایت اصول و ساختار نگارشی، طرح کسب و کار و سطح فناوری توسط کمیته داوران (پارک علم و فناوری فارس) بررسی می گردد.

6-2 ارزیابی مرحله دوم

طرح های پذیرفته شده مرحله اول، در مرحله دوم از نظر نوآوری و فناوری، ساختار و محتوای طرح و عملیاتی بودن فناوری بکارگرفته شده در آن مورد ارزیابی کمیته داوران (پارک علم و فناوری فارس) قرار خواهند گرفت. تعدادی از طرح های پذیرفته شده این مرحله به عنوان کاندیدا به مرحله سوم راه می یابند.

6-3  ارزیابی مرحله سوم

از کاندیداها دعوت بعمل می آید تا درحضور داوران (اعضاء کارگروه و داوران تخصصی جشنواره ملی شیخ بهایی برحسب هر موضوع) طرح خود را معرفی و به سوالات داوران پاسخ گویند. این بخش از فرآیند داوری تحت عنوان داوری نهایی و براساس زمان بندی مشخص در ایام برگزاری جشنواره (اردیبهشت 95) انجام و نتیجه نهایی از هر بخش به شورای علمی منعکس می شود.

 7- اعطای جوایز

 از طرح های پذیرفته شده نهایی در زمان جشنواره تقدیر و جوایز نفیس اعطا خواهد شد. برای حمایت بیشتر از طرح های دانشجویی، پارک علم و فناوری فارس نیز شرکت های ثبت شده مبتنی بر این طرح ها را با اولویت مورد بررسی نهایی و پذیرش در مراکز رشد تخصصی قرار خواهد داد.


پست الکترونیک: festival[at]fstp.ir
 
 
 
 


   ثبت نام