میز خدمت

عضویت در پارک علم و فناوری

درباره شرکتهای دانش بنیان

خبرنامه پارک شامل اطلاعات علمی و داخلی پارک می باشد
آمار بازدید
بازدید امروز : 175
بازدید کل : 1367789
کاربران آنلاین : 3
بازدید این صفحه : 374

 

  
اطلاع رسانی > اخبار >
.: اخبار

برگزاری شورای اداری استان فارس در پارک علم و فناوری فارس
به گزارش روابط عمومی پارک، شورای اداری استان فارس به ریاست استاندار فارس و به میزبانی پارک علم و فناوری فارس برگزار شد.

پرداخت مطالبات پارک علم و فناوری در اولویت قرار گیرد

رئيس پارك علم و فناوري فارس از استاندار درخواست کرد تا پرداخت مطالبات این پارک از دولت در اولویت قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی دکتر فرید مر، رئیس پارک علم و فناوری فارس در جلسه‌ی شورای اداری استان فارس با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های پارک علم و فناوری فارس، خواستار همکاری بیشتر و موثرتر دستگاه‌های دولتی در راستای تقویت این ظرفیت علمی، پژوهشی شد.

دکتر مُر گفت: مراكز رشد پارك علم و فناوري در شهرستان‌هاي آباده، فسا، ني ريز، استهبان، لارستان، قيرو كارزين، اقليد جهرم راه اندازي شده كه اميد است در ساير شهرستان‌ها هم زمینه‌ی شکل‌گیری آن فراهم شود.

رئیس پارک علم و فناوری فارس با بیان اینکه مركز فناوري اطلاعات و ارتباطات بيشترين سهم را در این پارك دارد، در چرايي اين موضوع خاطرنشان كرد: به دليل هزينه‌هاي معقول‌تر سخت افزاري، مركز فناوري اطلاعات و ارتباط بيشترين سهم را در پارك دارد .

او همچنين با اشاره به برخي اقدامات اين مجموعه پس از استقرار هيئت رئيسه جديد، افزود: تعداد شركت‌هاي دانش‌بنیان در فارس از ٢٠٦ واحد به ٢٧٤ واحد رسيده است كه با افزايش تعداد شركت‌ها، بيش از يكهزار و ٨٥٣ نفر مشغول به كار شده اند .

دکتر مُر، ثبت ٣٩ اختراع، كسب رتبه برتر شركت‌هاي فناور، كسب نشان واحد نمونه صنعتي و رونمايي از 2 طرح ملي را از دستاوردهاي شاخص پارك علم و فناوري در سال گذشته برشمرد .

وي در بخش ديگري از سخنان خود خواستار همكاري بيشتر دستگاه‌هاي اجرايي با پارك علم و فناوري به ويژه در صدور مجوز به شركت هاي دانش بنيان شد و گفت: از دستگاههاي متولي مي خواهيم كه نسبت به صدور مجوز بدون داشتن كارخانه همكاري لازم را داشته باشند .

رئيس پارك علم و فناوري فارس با تاكيد بر حمايت از محصولات شركت هاي فناور اين پارك، گفت:  متاسفانه هنوز بعضي از دستگاهها نمي دانند كه خدمات اين پارك در چه حوزه هايي است .

ایشان با بيان اينكه تمام محصولات اين پارك در قالب كتابي آماده ارائه است، از دستگاه‌هاي اجرايي خواست تا نيازهاي خود را در حوزه‌هاي مختلف اعلام كنندبازگشت1397/02/23امتیازدهی شده2 مرتبه