میز خدمت

عضویت در پارک علم و فناوری

درباره شرکتهای دانش بنیان

خبرنامه پارک شامل اطلاعات علمی و داخلی پارک می باشد
آمار بازدید
بازدید امروز : 51
بازدید کل : 1390224
کاربران آنلاین : 2
بازدید این صفحه : 933

 

  
اطلاع رسانی > اخبار >
.: اخبار

رونمایی از محصولات جدید شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری فارس
به گزارش روابط عمومی طی مراسمی با حضور مسئولان استانی، ۸ محصول جدید شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری فارس، رونمایی شد.

رونمایی از محصولات جدید شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری فارس

به گزارش روابط عمومی طی مراسمی با حضور مسئولان استانی، ۸ محصول جدید شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری فارس، رونمایی شد.
در این مراسم از دستگاه تصفیه‌ی آب، دستگاه اندازه‌گیری هم‌زمان فشار مویینگی و خواص الکتریکی، پوسته‌ی پمپ تزریق گازکلر، ایستارو (ویلچر)، فرستنده هوشمند شناور سکوهای نفت و گاز، سیستم تعاملی شخصی برای مانیتورینگ سلامت، هانی پات صنعتی و سامانه‌ی بیت کارت رونمایی شد .
رییس پارک علم و فناوری فارس در این مراسم لزوم وجود هم‌افزایی برای برداشته شدن گام‌های بلند علمی را متذکر شد و تاکید کرد که همواره کارکردهای تیمی می‌تواند پاسخگوی نیازهای علمی بشر باشد.
دکتر فرید مُر، با اشاره به حرکت دنیای جدید به سمت توسعه‌ی علوم میان‌رشته‌ای، بر نیاز توليدكنندگان و مخترعان براي عرضه محصولات خود به بازار اشاره کرد و بیان داشت که این شرکت ها نيازمند حمايت دستگاه‌هاي مختلف و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی هستند.
ایشان با اعتقاد بر اینکه وارد کنندگان اولین حریف برای فناوران دانش‌بنیان و تولید کنندگان محسوب می‌شوند، گفت: سرمایه گذاران بايد جسور بوده و سرمایه‌گذاری در حوزه‌های فناوری را باور داشته باشند.
رییس پارک علم و فناوری فارس با بیان اینکه كار اصلي شامل طراحي و توليد محصولات دانش‌بنیان توسط شركت‌ها و متخصصان فعال در شرکت‌های دانش بنيان انجام شده است، گفت: موضوع مهم اکنون بازاریاری، هم‌افزایی سرمایه‌گذاران و سازمان‌های مختلف برای فراهم شدن بستر تولید انبوه و عرضه‌ی محصولات به بازار است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس نیز با بيان اينكه محصولات تولیدی دانش‌بنیان امكان رقابت با محصولات مشابه موجود در بازارهاي داخلي و بين‌المللي را دارد، گفت: بهره‌وری بالایی كه در این محصول جدیدی که امروز رونمایی شد، وجود دارد.
مهندس یدالله رحمانی رونمایی از محصولات دانش‌بنیان را حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی توصیف و اضافه کرد: از سال 92 تاکنون واحدهای فناور در استان از 256 واحد به 713 واحد افزایش یافته است.
او با اشاره به اینکه تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در فارس امروز به 113 شرکت رسیده است، گفت: طی این سال‌ها اشتغال مستقیم این شرکت‌ها از یک هزار و 847 نفر به 4 هزار و 795 نفر رسیده است.
معاون استانداری فارس با یادآوری اینکه طی این سال‌ها محصولات تجاري سازي شده از 150 محصول به بیش از 1100 محصول افزایش یافته است، بر لزوم توجه مسئولان به خرید محصولات تولید شده در فارس و توسعه‌ی فعالیت‌های فناورانه تاکید کرد.
رحمانی با بیان اینکه امروز ارزانترین تسهیلات در بخش‌های عشایری و روستایی وجود دارد، ورود شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش‌های روستایی را پیشنهاد داد.
همچنین در پایان این مراسم از ۹نفر از مدیران دستگاه های اجرایی و حامیان توسعه فعالیتهای دانش محور با اهدا لوح سپاس تقدیر شد.


بازگشت1396/12/09امتیازدهی شده0 مرتبه