میز خدمت

عضویت در پارک علم و فناوری

درباره شرکتهای دانش بنیان

خبرنامه پارک شامل اطلاعات علمی و داخلی پارک می باشد
آمار بازدید
بازدید امروز : 35
بازدید کل : 1390208
کاربران آنلاین : 3
بازدید این صفحه : 612

 

  
اطلاع رسانی > اخبار >
.: اخبار


بازدید اعضای شورای شهر شیراز از پارک علم و فناوری فارس
 🔹لزوم توجه جدی‌تر شهرداری برای همکاری با پارک علم فناوری فارس
به گزارش روابط عمومی، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، جمعی از مسوولان دوایر شهرداری و تعدادی از شهرداران مناطق شهری شیراز از پارک علم و فناوری فاری بازدید کردند.
بازدید از نمایشگاه  دستاوردهای شرکتهای مستقر اولین برنامه بازدید این گروه بود، در این نمایشگاه 29 شرکت بیش از 100 محصول فناور و مبتنی بر دانش خود را ارایه نمودند.
در ادامه نشست مشترکی با حضور مسئولان پارک، مجموعه شورای شهر و شهرداری و شرکتهای فناور برگزار شد.
رئیس پارک علم و فناوری فارس در این برنامه اظهار داشت: به گفته رهبری، این پارک‌ها ستون اقتصاد مقاومتی هستند و با توجه به رقابت‌های بین استانی و در صورت همکاری دستگاه‌های مختلف، شاهد نام‌آوری جوانان نخبه مستقر در پارک علم و فناوری فارس در کشور خواهیم بود.
دکتر فرید مُر افزود: پتانسیل این پارک بیشتر از نمایشگاه حاضر است و شرکت‌های ما قادر به تأمین بیشتر نیازهای شهرداری هستند.
وی افزود: چشم امید جوانان نخبه فارس به دست مسوولان است تا قراردادهایی با پشتیبانی پارک علم و فناوری با این شرکت‌ها منعقد شود.
ایشان اضافه کرد: مشکل شرکت‌های خلاق مستقر در این‌گونه پارک‌ها در کشور، واردات کنترل نشده و به‌نوعی غیرضروری است و باید با حمایت از محصولات و تولیدات این شرکت‌ها که کمتر نمونه خارجی دارند، از آن‌ها حمایت کرد.
رئیس پارک علم و فناوری فارس ادامه داد: انتظار داریم که شرکت‌های مجموعه ما ارتباط بیشتری با شهرداری پیدا و در رقابتی سالم، محصولات خود را عرضه کنند.
عضو هیأت‌رئیسه شورای شهر شیراز نیز بابیان این‌که مدتی پیش و در یک جلسه به‌صورت عینی با خدمات پارک علم و فناوری استان فارس آشنا شدیم و بابیان این‌که هفت میلیون جوان بیکار در کشور وجود دارد اظهار داشت: دوران خروج از اقتصاد سنتی و اقتصاد مبتنی بر منابع طبیعی به سر آمده و اقتصاد موفق، اقتصاد متکی بر مغز جوانان است.
علی ناصری بابیان این‌که بودجه شهرداری در حال بررسی است و احتمالاً اصلاحیه‌های به‌منظور افزایش بودجه انجام می‌شود افزود: باید الزام‌هایی باشد که درصدی از فعالیت‌های شهرداری با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری فارس صورت بگیرد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: امیدواریم که لایحه‌ای به‌صورت طرح به شورای شهر ارائه شود تا این پیشنهاد حالت عملی به خود بگیرد.
همچنین در این جلسه، مدیران عامل چند شرکت به بیان دستاوردها و همچنین انتظارات خود از شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز پرداختند.


بازگشت1396/11/11امتیازدهی شده7 مرتبه